Memento Mori – Transport zwłok

Wykonujemy transport zwłok Z Anglii od 20 lat

Transport zwłok z Anglii

Zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy – sybka wycena transportu!

Transport zwłok z Anglii do Polski

Od ponad 20 lat pomagamy rodzinom w Polsce w sprowadzaniu ciał ich bliskich z zagranicy do kraju. Śledząc aktualne informacje na temat emigracji Polaków, można jednoznacznie stwierdzić, że Anglia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków migracji. Potwierdzenie w powyższym fakcie odnajdujemy w coraz częstszych zleceniach transportu zwłok z Anglii do Polski. Jako nieliczni w kraju posiadamy specjalne zezwolenie wydane przez władze brytyjskie na świadczenie usług pogrzebowych na terenie Anglii. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą okazać się przydatne podczas organizacji transportu ciała lub prochów osoby zmarłej z Anglii do naszego kraju. Równocześnie podkreślamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z międzynarodowym transportem zwłok.

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Anglii do Polski:

– zezwolenie Prezydenta Miasta lub Starosty, któremu podlega cmentarz, na przewóz zwłok lub prochów z Anglii do Polski,
– świadectwo medyczne, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna, wystawione przez lekarza, który stwierdził zgon,
– odpis aktu zgonu lub innego dokumentu stwierdzającego zgon,
– certyfikat dla trumny/urny
– dokument ten potwierdza, że urna lub trumna użyta do transportu spełnia wymogi sanitarno– prawne,
– zgoda prefektury na transport urny lub trumny.-

Najczęstsze pytania w kwestii transportu zwłok z Anglii

Koszt transportu zwłok z Anglii do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu kraju. Anglia jest bardzo dużym Państwem, odległości między miastami wynoszą kilkaset kilometrów, w niektórych przypadkach dochodzą do liczby powyżej tysiąca kilometrów. Z tego względu trudno określić jednoznacznie kwotę za realizację usługi. Dlatego w pierwszej kolejności prosimy Państwa o kontakt telefoniczny. Otrzymanie od Państwa podstawowych informacji na temat zaistniałej sytuacji umożliwi nam dokonanie rzetelnej wyceny wykonania usługi związanej z transportem zmarłego z Anglii do kraju. W przypadku Państwa ciężkiej sytuacji materialnej wspólnymi siłami postaramy się zorganizować pochówek tak, aby zoptymalizować koszty.

Jednocześnie sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich oferowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie obejmują one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, rejestracja dokumentów za granicą, itp.

Scroll to Top