Memento Mori – Transport zwłok

Wykonujemy transport zwłok Z Ukrainy od 20 lat

Transport zwłok z Ukrainy

Zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy – sybka wycena transportu!

Sprowadzenie zwłok z Ukrainy do Polski

Posiadamy wieloletnie doświadczenie przy skutecznym sprowadzaniu zwłok bliskich Naszych Klientów z Ukrainy do Polski. Położenie tego kraju jako Naszego sąsiada sprawia, iż niejednokrotnie spotykamy się z osobami, które pilnie potrzebują transportu zwłok lub też prochów bliskich właśnie z Ukrainy. Takie sytuacje powodują u wielu z Państwa bardzo dużo stresu związanego z wszelkimi formalnościami, dlatego właśnie Nasi pracownicy dopełniają wszystkich formalności, które są związane z organizacją międzynarodowego transportu zwłok. Z uwagi na to, iż transport zwłok z Ukrainy wymaga działania zgodnego z wieloma przepisami, nasza firma jest z nimi perfekcyjnie zapoznana i ściśle się ich trzyma, aby nie dokładać dodatkowych problemów. Poniżej znajdą Państwo bardzo istotne i przydatne informacje dotyczące sytuacji sprowadzania ciała czy prochów osoby zmarłej z Ukrainy do Polski.

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Ukrainy do Polski:

● zezwolenie na pochówek wydane przez starostę lub prezydenta miasta – z wnioskiem o wydanie takiego pozwolenia może zwrócić się do starosty lub prezydenta miasta rodzina zmarłego lub upoważniony do tego zakład pogrzebowy,
● odpisu aktu zgonu lub innego dokumentu stwierdzającego zgon.
● karty zgonu wystawionej przez miejscowego lekarza,
● zaświadczenia ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej właściwej dla miejsca zgonu,
● zezwolenia od władz miejscowych na wywóz zwłok.

Najczęstsze pytania w kwestii transportu zwłok z Ukrainy

W sytuacji, gdy zaistnieje potrzeba sprowadzenia do Polski zwłok z Ukrainy do Polski, przede wszystkim prosimy Państwa o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Naszą firmą i przekazanie najistotniejszych informacji. Tylko wtedy będziemy w stanie dokonać wyceny realizacji usługi przewozu ciała, aby odgórnie mieli Państwo świadomość kosztów. Takie czynniki jak okoliczności śmierci oraz miejsce docelowego transportu są kluczowe i istotnie wpływają na cenę usługi. Indywidualne podejście jest dla Nas najważniejsze. Każde okoliczności są inne tak samo jak sytuacja materialna rodziny. Zdajemy sobie sprawę, iż koszty transportu zwłok z Ukrainy do Polski mogą być obciążające, dlatego bierzemy pod uwagę Państwa potrzeby i oczekiwania. Dokonujemy optymalizacji kosztów w razie potrzeby, aby ułatwić ten trudny czas. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, aby uzyskać dokładniejsze informacje.

Przypominamy także o wielu oszustwach, które kryją się przy ofertach międzynarodowego transportu zwłok. Proponowane podejrzanie niskie ceny to pierwszy sygnał, że coś może być nie tak i mamy do czynienia z oszustami. Wyłudzanie pieniędzy jest bardzo często spotykane gdy niestety w grę wchodzi ludzkie cierpienie. W takich przypadkach dochodzi do niepodawania kosztów za trumnę, kosztów naliczanych przez zagraniczny dom pogrzebowy lub szpital czy wszelkie opłaty administracyjne itp. Przez takie przypadki i ich sporą częstotliwość, chcemy Państwa przestrzec i zachęcić do kontaktowania się wyłącznie ze sprawdzoną firmą pogrzebową.

Scroll to Top