Memento Mori – Transport zwłok

Wykonujemy transport zwłok Z Włoch od 20 lat

Transport zwłok z Włoch

Zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy – sybka wycena transportu!

Sprowadzenie zwłok z Włoch do Polski

Od ponad 20 lat pomagamy rodzinom w Polsce w sprowadzaniu ciał ich bliskich z zagranicy do kraju. Śledząc aktualne informacje na temat emigracji Polaków, można jednoznacznie stwierdzić, że Włochy jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków migracji. Potwierdzenie w powyższym fakcie odnajdujemy w coraz częstszych zleceniach sprowadzenia ciała z Włoch do Polski. Jako nieliczni w kraju posiadamy specjalne zezwolenie wydane przez władze na świadczenie usług pogrzebowych na terenie Włoch. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą okazać się przydatne podczas organizacji transportu ciała lub prochów osoby zmarłej z Włoch do naszego kraju. Równocześnie podkreślamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z międzynarodowym transportem zwłok z Włoch do Polski.

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Włoch do Polski:

– zezwolenie Prezydenta Miasta lub Starosty, któremu podlega cmentarz, na przewóz zwłok lub prochów z Włoch do Polski,
– świadectwo medyczne, iż przyczyną zgonu nie była choroba zakaźna, wystawione przez lekarza, który stwierdził zgon,
– odpis aktu zgonu lub innego dokumentu stwierdzającego zgon,
– certyfikat dla trumny/urny – dokument ten potwierdza, że urna lub trumna użyta do transportu spełnia wymogi sanitarno – prawne,
– zgoda prefektury na transport urny lub trumny.-

Najczęstsze pytania w kwestii transportu zwłok z Włoch

Koszt sprowadzenia zwłok z Włoch do Polski różni się w zależności od przypadku i regionu kraju. Włochy są bardzo dużym Państwem, odległości między miastami wynoszą kilkaset kilometrów, w niektórych przypadkach dochodzą do liczby powyżej tysiąca kilometrów. Z tego względu trudno określić jednoznacznie kwotę za realizację usługi. Dlatego w pierwszej kolejności prosimy Państwa o kontakt telefoniczny. Otrzymanie od Państwa podstawowych informacji na temat zaistniałej sytuacji umożliwi nam dokonanie rzetelnej wyceny wykonania usługi związanej z transportem zmarłego z Włoch do kraju. W przypadku Państwa ciężkiej sytuacji materialnej wspólnymi siłami postaramy się zorganizować pochówek tak, aby zoptymalizować koszty.

Jednocześnie sugerujemy zachować ostrożność w stosunku do podejrzanie niskich oferowanych przez niektóre firmy z branży. Często nie obejmują one takich opłat jak: trumna, koszty naliczone przez zagraniczną firmę pogrzebową, rejestracja dokumentów za granicą, itp.

Scroll to Top