Memento Mori – Transport zwłok

Wykonujemy transport zwłok Z Belgii od 20 lat

Sprowadzenie zwłok z Belgii

Zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy – sybka wycena transportu!

Sprowadzenie zwłok z Belgii do Polski

Od ponad 20 lat specjalizujemy się w pomaganiu rodzinom w sprowadzaniu zwłok bliskich im osób do Polski. Analiza aktualnych tendencji wskazuje, że jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków emigracji, jest Belgia. To przekłada się na ilość powtarzających się przypadków w naszej działalności. Przewóz zwłok z Belgii do Polski musi zostać zrealizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą okazać się przydatne w sytuacji sprowadzania ciała lub prochów osoby zmarłej z Belgii do Polski. Jednocześnie podkreślamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z organizacją międzynarodowego transportu zwłok.

transport zmarlych do polski z belgii, miedzynarodowy transport zwlok

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Belgii do Polski:

– zezwolenie Starosty lub Prezydenta Miasta, któremu podlega cmentarz, na sprowadzenie ciała lub prochów z Belgii i pochowanie ich w Polsce,
– oświadczenie medyczne wykluczające jako przyczynę śmierci chorobę zakaźną,
– akt zgonu – zwykły lub na formularzu międzynarodowym,
– zezwolenie na pochowanie ciała – wydane przez władze belgijskie (permis d’inhumer),
– zaświadczenie miejscowych władz dotyczące tego, zwłoki zostały włożone do metalowej trumny,
– zaświadczenie władz miejscowych wyrażające zgodę na wywiezienie zwłok z Belgii (laisser-passer mortuaire).

Najczęstsze pytania w kwestii transportu zwłok z Belgii

Wysokość kosztów transportu zwłok z Belgii do Polski zależy od okoliczności śmierci i miejsca docelowego transportu. W pierwszej kolejności prosimy Państwa o kontakt telefoniczny. Uzyskanie od Państwa niezbędnych informacji umożliwi nam dokonanie rzetelnej wyceny realizacji usługi przewozu ciała. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, troszcząc się o to, aby nasza oferta spełniła Państwa oczekiwania. W przypadku Państwa ciężkiej sytuacji materialnej wspólnymi siłami postaramy się zorganizować pochówek tak, aby zoptymalizować koszty. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.
Sugerujemy zachować ostrożność wobec podejrzanie niskich cen za organizację międzynarodowego transportu zwłok oferowanych przez niektóre firmy pogrzebowe. Często nie obejmują one opłaty za trumnę, kosztów naliczonych przez zagraniczny dom pogrzebowy lub szpital czy opłat administracyjne, itp.

Scroll to Top