Memento Mori – Transport zwłok

Wykonujemy transport zwłok Z Holandii od 20 lat

Transport zwłok z Holandii

Zapraszamy do niezobowiązującej rozmowy – sybka wycena transportu!

Sprowadzenie zwłok z Holandii do Polski

Od ponad 20 lat pomagamy rodzinom w Polsce w sprowadzaniu ciał bliskich im osób z zagranicy do kraju. Aktualne tendencje w zakresie emigracji wskazują, że Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków migracji zarobkowej. Ten fakt znajduje odzwierciedlenie w powtarzających się przypadkach sprowadzania zwłok przez naszą firmę z Holandii do Polski. Poniżej znajdą Państwo informacje, które mogą okazać się przydatne podczas organizacji transportu ciała lub prochów osoby zmarłej z Holandii do naszego kraju. Równocześnie podkreślamy, że nasza firma dopełni w Państwa imieniu wszelkich formalności związanych z międzynarodowym transportem zwłok.

transport zmarlych do polski z holandii, miedzynarodowy transport zwlok

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które są niezbędne podczas organizacji przewozu ciała lub prochów z Holandii do Polski:

– zezwolenie na przewóz zwłok z Holandii do Polski wydane przez Starostwo lub Urząd Miasta, któremu podlega cmentarz,
– zezwolenia Urzędu Gminy w Niderlandach, właściwego ze względu na miejsce zgonu, na transport ciała z terytorium Niderlandów do Polski (LAISSER-PASSER VOOR LIJKEN lub LIJKEN-PASS),
– zaświadczenie wydane przez urzędnika gminy niderlandzkiej, w obecności którego zwłoki zostały złożone do metalowego wkładu w zakładzie pogrzebowym lub prosektorium szpitala (GENEESKUNDIGE VERKLARING),
– karta zgonu lub zaświadczenie lekarza stwierdzającego datę, miejsce oraz przyczynę zgonu (MEDISCHE VERKLARING),
– akt zgonu wydany na druku międzynarodowym przez niderlandzki urząd stanu cywilnego (UITTREKSEL UIT DE OVERLIJDENSATE).

Najczęstsze pytania w kwestii transportu zwłok z Holandii

Koszt sprowadzenia zwłok z Holandii do Polski różni się w zależności od okoliczności śmierci oraz regionu Holandii. W pierwszej kolejności prosimy Państwa o kontakt telefoniczny. Otrzymanie od Państwa podstawowych informacji na temat zaistniałej sytuacji umożliwi nam dokonanie rzetelnej wyceny realizacji usługi związanej z transportem zmarłego. W przypadku Państwa ciężkiej sytuacji materialnej wspólnymi siłami postaramy się zorganizować pochówek tak, aby zoptymalizować koszty.
Prosimy zachować ostrożność w przypadku podejrzanie niskich cen za realizację usługi przewozu zwłok ciała osoby zmarłej z Holandii do Polski, oferowanych przez niektóre firmy z branży. Może bowiem okazać się, że nie uwzględniają one kosztów: trumny, opłat zagranicznych, takich jak przechowanie ciała, rejestracja dokumentów do transportu czy opłat administracyjnych.

Scroll to Top